Wyszukaj produkt:

article

Wybór spodni

Spośród wszystkich noszonych outdoorowych ubrań z Twojej szafy najwięcej wspomnień wiąże się prawdopodobnie ze spodniami trekkingowymi. Wytarte kolana i guziki wypolerowane na blask przypominają o przygodach przeżytych na szlakach turystycznych, w górach czy głęboko w lesie. Im lepsze są spodnie trekkingowe, tym dłużej przetrwają – i tym więcej  historii opowiedzą.

Biorąc pod uwagę, jak długo będziesz nosić swoje spodnie plenerowe, być może warto poświęcić chwilę na zastanowienie, który rodzaj spodni jest odpowiedni dla Ciebie. Spróbowaliśmy sporządzić listę pytań, które pomogą Ci znaleźć spodnie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Jak zamierzasz używać spodni?

Mamy spodnie stworzone z myślą o trekkingu (Trekking), podróżach w cieplejsze strefy klimatyczne (Travel), łowiectwie i obserwacji ptaków (Forest) i codziennym użytku (Everyday Outdoor). Zastanów się chwilę, w jakich warunkach będziesz najczęściej nosić spodnie, i zacznij przeglądać modele dostępne w tej kategorii. Więcej o różnych typach naszych spodni znajdziesz w zakładce Spodnie Fjällräven.

Jak spodnie mają na Tobie leżeć?

Zauważysz pewnie, że nasze spodnie mają dwa typy krojów: klasyczny i komfortowy, oraz trzy rodzaje talii: wysoką, klasyczną i niską. To, który krój i talia są dla Ciebie najlepsze, zależy od osobistych upodobań oraz zamierzonego sposobu użytkowania. Przetestuj różne pary spodni z naszej oferty w najbliższym sklepie Fjällräven.

Nasze spodnie mają również dwa typy nogawek: wykończony i niewykończony. Dół niewykończony oznacza, że nogawki są trochę dłuższe, więc można je samodzielnie skrócić. Daje Ci to możliwość dopasowania długości nogawek spodni do Twoich specyficznych potrzeb i upodobań.

Jakich funkcji dodatkowych potrzebujesz?

Wszystkie modele naszych spodni są stworzone do aktywnego życia w plenerze, cechują się trwałością i wielością sprytnie ulokowanych kieszeni. Niektóre ze spodni są wzmacniane podwójną warstwą tkaniny, by mogły wytrzymać w bardzo trudnych warunkach. Inne natomiast mają elementy ze stretchu, które zapewniają całkowitą swobodę ruchów. Niektóre spodnie mają również odczepiane nogawki – funkcja ta jest znana pod angielską nazwą zip-off. W ciepłe dni łatwo je przekształcić w szorty, a gdy wieczorem zapanuje chłód lub znajdziesz się w trudnym terenie – znów zapiąć nogawki do spodni, korzystając z zamka błyskawicznego. Dobrze się zastanów, czy w spodniach będą Ci potrzebne jakieś dodatkowe funkcje. Odpowiedzi na te pytania ułatwią Ci wybór odpowiedniej pary. Jesteśmy pewni, że znajdziesz spodnie odpowiednie dla siebie. Jeśli nie możesz znaleźć tego, czego szukasz, wyślij nam wiadomość na Facebooku i napisz, jakich spodni potrzebujesz.