Wyszukaj produkt:

article

Wybór śpiwora

Aby pomóc Tobie przy wyborze śpiwora zebraliśmy kilka rad, które możesz roważyć, aby znaleźć śpiwór odpowiedni dla Ciebie.


Johan Skullman nasz outdoor ekspert i specjalista ds. produktu daje swoje najlepsze wskazówki dotyczące wyboru śpiwór.

Temperatura

Zasadą jest to, że należy przygotować się na zimno. Wybrać taki śpiwór którego parametry przekraczają dolną granicę której oczekujesz. Zawsze można otworzyć zamki błyskawiczne i wywietrzyć śpiwór jeśli jest zbyt ciepły. Na kemping latni poszukaj śpiwora do około +5 C, wiosną i jesienią warto udać się po śpiwór do około-10C, a zimą do około-20c. W naszej ofercie znajdą Państwo śpiwory na wszystkie pory roku.

Waga

Ile kilogramów chcesz nosić? Można znaleźć tańsze śpiwory niż nasze, ale waga będzie odczuwalna w plecaku – będą za ciężkie. Puchowe śpiwory są zwykle lżejsze niż syntetyczne.

Rozmiar po skompresowaniu

Mimo, że śpiwór jest lekki, to może być nieporęczny , więc należy nadal szukać. Przestrzeń w plecaku jest ograniczona. A w puchowych śpiwórach po kompresji, ich rozmiar zmniejsza się o połowę w stosunku do śpiworów syntetycznych.

Wymiary

Nasze śpiwory są normalnej wielkości i długości. Dowiedz się, który z nich najbardziej Ci odpowiada.

Typ izolacji

Śpiwor z wypełnieniem puchowym czy z wypełnieniem syntetycznym jak Supreme Microloft ? Cóż, do Ciebie należy decyzja, aby rozważyć korzyści: śpiwór puchowy waży mniej i jest bardziej ściśliwy. Syntetyczny natomiast jest bardziej odporny na wilgoć, jest także łatwiejszy w utrzymaniu w czystości.