Wyszukaj produkt:

article

Wybór plecaka

Wybór plecaka nie zawsze jest łatwy, zwłaszcza gdy jest duży wybór rozmiarów, modeli i marek. Wybierając plecak to wielkość i przeznaczenie są najważniejszymi czynnikami. Zadaj sobie pytanie, jak chcesz używać plecak? - na wycieczki, długie wędrówki, wspinaczkę  itp. Najczęściej stosowane są dziś bezramowe miękkie plecaki. Są odpowiednie dla większości aktywności i często są lżejsze i bardziej elastyczne niż tradycyjne plecaki z zewnętrzną ramą. Jednak dla wędrówek w trudnym terenie z bardzo dużym obciążeniem, plecaki z ramą są wciąż najbardziej niezawodnym rozwiązaniem.

Pojemność

Plecak , który pomieści 20-40 litrów jest idealny na wycieczki. Jeśli zamierzasz podróżować dłużej  lub udać się na wyprawę, to pojemność 40-60 litrów jest lepszym wyborem. Dla naprawdę długich przygodód, które wymagają aby wziąć  żywność, namioty i inny sprzęt, plecak o litrarzu 60-120  jest konieczny.

System nośny

Podczas przymierzania plecaka w sklepie, ważne jest by upewnić się czy system nośny jest idealnie dopasowany do Twoich pleców. Nasze większe plecaki na podróże, wędrówki itd. są wyposażone w regulowany system, który można dopasować do długości pleców. Plecaki powinny mieć również pas biodrowy do przeniesienia  wagi z ramion. Inne ważne elementy, które uczynią z ciężkiego plecaka łatwiejszy do noszenia, to anatomicznie zaprojektowane pasy naramienne, top pasy, pasy na klatce piersiowej, pasy kompresyjne i tylna wentylacja.