Wyszukaj produkt:

article

Wybór kempingu

Wybór miejsca kepingowego zaczynij wcześnie – spójrz na mapę  z dużym wyprzedzeniem, aby okreslić obszary, gdzie znajdziesz płaski teren i dostęp do bieżacej  wody. Często zdarza się, że można rozbić namiot w górach.

Należy znaleźć miejsce, które osłoniete jest od wiatru np. Za niewielkim wzniesieniem, kamieniem, drzewem lub w naturalnym zagłebieniu terenu. Należy unikać rowów, ponieważ gdy zacznie padać obudzisz się w namiocie pełnym wody. Kiedy rozbijesz namiot pamiętaj, aby krótsza jego część była wystawiona na działanie wiatru , wejście do namiotu  najlepiej od strony zawietrznej.  Porządnie naciągnij odciągi, tak aby namiot stał stabilnie i nie chwiał sie na wietrze.

Unikaj terenów podmokłych

Unikaj terenów  podmokłych. Jeśli zdecydujesz się umieścić swój namiot na piasku lub grząskim terenie, najczęściej jest to miejsce spływu wody (jeśli zaczyna padać). Budząc się  poczujesz mały strumień płynący  pod namiotem, a nie jest to  przyjemne doświadczenie.

Sprawdź dostęp do bieżącej wody

Po rozbiciu swojego namiotu, trzeba mieć dostęp do wody pitnej, po to aby przygotować jedzenie , myć naczynia i do utrzymania higieny. Postaraj się znaleźć pole namiotowe, które znajduje się w pobliżu wody.

Piękny widok 

Nie  jest on najważniejszy, ale miło bedzie jeśli znajdziesz miejsce z pięknym widokiem. Najważniejsze jednak jest, by namiot był dobrze osłonięty, zawsze możesz odejść kilka kroków od namiotu i podziwiać słońce i krajobraz.

Higienia

Jeśli chodzi o higienę osobistą,  dobrze jest wyznaczyć odpowiednie do tego miejsce – z dala od innych namiotów i szlaków turystycznych.  Oczywiście należy przykryć lub zakopać wszystko co zostawiasz.

Odpady

Bardzo ważne jest abyś po sobie posprzątał, nie należy zostawiać po sobie śmieci. Odpady należy wyrzucić do przygotowanych po to pojemników lub do specjanych pomieszczeń,  niektóre kampingi mają przygotowane specjalne miejsca na śmieci.