Wyszukaj produkt:

article

Woskowanie G-1000 razem z innymi tkaninami

W przypadku odzieży wykonanej w całości z tkaniny G-1000 do roztopienia wosku Greenland można użyć kilku metod: suszarki do włosów, opalarki, żelazka, płomienia kuchenki polowej, szafy suszącej lub suszarki bębnowej. Zacznij od niskiej temperatury i powoli zwiększaj ją do momentu, gdy wosk zacznie wtapiać się w tkaninę (ok. 55-60°C lub 131-140°F). 

Tkaniny hybrydowe, odzież z wypełnieniem puchowym lub syntetycznym oraz wodoodporną odzież G-1000 z podszewką Hydratic należy woskować nieco bardziej ostrożnie. Różnica polega na stapianiu wosku, więc tak jak w przypadku odzieży wykonanej w całości z tkaniny G-1000, rozpocznij od nakładania wosku długimi pociągnięciami, aby otrzymać równomierną, cienką warstwę wosku.

Woskowanie odzieży hybrydowej

Odzież hybrydowa jest wykonana z różnych tkanin, np. G-1000 i streczu (często Nylon 6.6) jak np. w spodniach Keb Trousers, lub G-1000 Lite i MT, jak w przypadku wielu produktów z serii Abisko. Zasady woskowania odzieży hybrydowej są tak samo proste jak w przypadku ubrań wykonanych w całości z tkaniny G-1000, ale należy zachować większą ostrożność podczas stapiania wosku.

Nałóż długimi pociągnięciami wosk Greenland w miejscach wykonanych z tkaniny G-1000 i wtop go we włókna tkaniny. Najpraktyczniej jest użyć w tym celu suszarki do włosów, ale jeżeli chcesz użyć żelazka, ustaw je na najniższą temperaturę, a następnie stopniowo zwiększaj ją, aż zobaczysz, że wosk zaczyna się topić. Nie woskuj streczu ani tkanin MT.

Woskowanie odzieży z wypełnieniem puchowym

Najprostszym sposobem na aplikację wosku na odzież G-1000 z puchowym wypełnieniem jest umieszczenie jej w suszarce bębnowej w niskiej temperaturze. Możesz również skorzystać z suszarki do włosów. Pamiętaj, że wypełnienie puchowe znajduje się zazwyczaj w ochronnej podszewce syntetycznej, która zapobiega wydostawaniu się puchu na zewnątrz. Podszewka ta może być bardziej wrażliwa na wysoką temperaturę niż tkanina G-1000. To jeden z powodów, dla którego wykorzystanie żelazka na tkaninie G-1000 z puchowym wypełnieniem nie jest optymalnym rozwiązaniem.

Woskowanie odzieży z wypełnieniem syntetycznym

Najlepszym sposobem na woskowanie odzieży G-1000 z wypełnieniem syntetycznym jest wykorzystać suszarkę do włosów, ale możesz również skorzystać z opalarki (pamiętaj, aby ustawić najniższą temperaturę, aby nie uszkodzić odzieży). Alternatywnie możesz rozgrzać ubranie w szafie suszącej, ustawiając w niej najniższą temperaturę.

Woskowanie odzieży z podszewką Hydratic

Najlepszym sposobem na woskowanie wodoodpornej odzieży G-1000 z podszewką Hydratic jest wykorzystać suszarkę do włosów, ale możesz również skorzystać z opalarki (pamiętaj, aby ustawić najniższą temperaturę, aby nie uszkodzić odzieży). Alternatywnie możesz rozgrzać ubranie w szafie suszącej, ustawiając w niej najniższą temperaturę.