Wyszukaj produkt:

article

Wędrówka po dżungli

Często wiesz więcej niż Ci się wydaje i tylko dzięki zdrowemu rozsądkowi sobie poradzisz. Bądź świadom swoich ograniczeń, dokonuj mądrych wyborów jeśli chodzi o poziom Twojej sprawności podczas wędrówki. Zawsze informuj kogoś o swoich planach i celach codziennej podróży. Jeśli wędrujesz sam, jest to kluczowe. Oczywistym jest, że kiedy wybierasz szlak, upewnij się że masz dość czasu aby go przejść zanim zapadnie noc. W dżungli robi się ciemno dużo szybciej z powodu gęstej roślinności. Dni nie będą krótsze, ale będą się takimi wydawać. Nigdy też nie schodź ze ścieżki  podążając za jakimiś zwierzętami. 

Ochładzaj się i dużo pij

Najpopularniejsze choroby powodowane są odwodnieniem. Udar cieplny szybko może stać się poważnym problemem. Najłatwiej uniknąć tego oczywiście poprzez częste picie małych ilości wody, zwłaszcza gdy dużo się ruszasz. Spakuj też jakieś jedzenie aby utrzymać właściwy poziom energii. Niektóre przekąski też się przydadzą, zarówno jeśli idziesz samotnie, czy też dla partnera który staje się marudny. Jeśli nie towarzyszy Ci lokalny przewodnik, nie daj się skusić owocom po drodze. Staraj się też nie pić miejscowej wody jeśli to możliwe.
Aby się schłodzić i uniknąć udaru cieplnego, trzymaj się z dala od pełnego słońca. Jeśli chcesz się opalić, zastanów się czy wybrałeś właściwą wyprawę i czy nie powinieneś następnym razem dołączyć do tłumów na plaży. Zakładamy że chcesz doświadczyć cudów natury a najlepiej to osiągnąć jeśli nie jesteś spalony słońcem albo przegrzany.

Weż dobry plecak

Podróż przez tropiki jest wilgotna i mokra, jeszcze bardziej podczas pory deszczowej. Ważne jest więc aby zabrać plecak z osłoną przeciwdeszczową. Plecaki z serii Fjällräven Campus i Cabin to Cabin (C2C) są małe i bardzo wygodne oraz mają taką osłonę. Plecaki C2C mają też osobną komorą z systemem nawadniania, co jest bardzo ważne w dżungli.

Ubierz się właściwie

Lżejsze ubrania wykonane z tkanin Micro Travel lub ComfortTravel są wygodne i łatwiej schną po zmoknięciu. Jest to idealny materiał na spodnie i kurtki. Bambusowy materiał (Bamboo) Fjällrävena  jest idealny do koszul, ponieważ szybko wysycha.Wkładki z bawełny organicznej pozostaną z drugiej strony wilgotne i zapewnią chłodzenie oraz ograniczą odwadnianie. Najlepiej zabrać jedną koszulę bambusową i jedną bawełnianą. Upewnij się że mają długie rękawy, aby uniknąć kolczastej roślinności i komarów. 
Ponczo jest jednocześnie wodoodporne i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza a także może zapewnić dodatkową ochrone Twojemu plecakowi. Kapelusz z szerokim rondem ochroni Cię przed słońcem.

Drobiazgi dla przyjemniejszej podróży

Jeśli nie zadbasz o mapy i książki, zauważysz wkrótce że w wilgotnych warunkach zaczną się rozpadać i przestaną być przydatne. Aby zachować ich użyteczność trzymaj mapy w dużych przezroczystych mapnikach typu zip-lock albo pokryj je przezroczystym przyklejanym plastikiem zanim wyruszysz. W tym klimacie przyda Ci się też odporny na pogodę notatnik. Chroń również przez wilgocią swój sprzęt elektryczny, elektroniczny i aparat.

Działając według tych praktycznych wskazówek , powinieneś móc w pełni cieszyć się swoją wyprawą!

Witaj w dżungli!