Wyszukaj produkt:

article

Typowe błędy

5 najpopularniejszych błędów na wycieczce safari

1. Moda

Pakowanie modnych intensywnych kolorów na wycieczkę safari, może okazać się nie najlepszym pomysłem, intensywne kolory przciagają owady, zwierzeta, brud i kurz, Staraj sie zabrać ze sobą ubrania w typowych kolorach podróży – oliwka, khaki, brąz.

2. Pogoda

Nie zapomnij spakować czegoś cieplejszego, wydawać by się mogło, że na safari słońce świeci cały czas, natomiast wieczorami temperatura dość gwałtownie spada i noce są chłodne. Weż ze sobą koc, polar lub  kurtkę.

3. Ochrona przed promieniami UV

Kolejny błąd to nie zabranie kapelusza. Kapelusz chroni Ciebie przed mocnym afrykańskim słońcem. Nie wychodź z domu bez kapelusza. To jest tak ważne że warto to powtórzyć: nie jedź na safari bez kapelusza. 

4. Bagaż 

Spakowanie połowy szafy. Nie będziesz potrzebować więcej niż 3 praktycznych t-shirtów. Koszulki Fjallraven z włókien bambusa lub z materiału MT – mikro travel, są idealne na safari. Dodaj spodnie z odpinanymi dolnymi nogawkami, do tego polar kurtka sfari lub kamizelka i możesz jechać. Nie potrzebujesz wszystkich swoich spodni i koszulek jakie masz w domu.

5. Buty

Pakowanie ciężkich butów trekingowych. Jeżeli nie zamierzać przebyć sawanny pieszo, to lepiej weź ze sobą lekkie buty trekingowe.