Wyszukaj produkt:

Puchowy czy syntetyczny

Przez długi czas śpiwory puchowe były najczęściej wybierane dla osób wyjeżdżających na wyprawy. Jednak, gdy syntetyczne śpiwory uległy poprawie, szczególnie gdy Fjällräven rozpoczęło produkcję produktów z Supreme Microloft - są obecnie postrzegane jako inna opcja . W skrócie śpiwory puchowe zapewniają doskonałą izolację a ważą bardzo mało, i można skompresować je do bardzo małych rozmiarów, jednak syntetyczne wypełnienie śpiwora kosztuje mniej, a mokry syntetyczny śpiwór działa lepiej niż mokry puchowy.

Śpiwory puchowe

Śpiwory puchowe są bardzo ciepłe, wygodne i termostatyczne. Oznacza to, że w śpiwórze puchowym będzie ci ciepło w zimne i chłodno w ciepłe dni. Wypełnienie puchowe - główne zalety to to, że są bardzo lekkie i mają wyższy wskaźnik ciepła niż z wypełnieniem syntetycznym.

Mają tendencję do znacznie większej żywotności niż syntetyczne wypełnienia. Śpiwory puchowe są klasyfikowane zgodnie z tak zwaną mocą wypełnienia.Moc wypełnienia to "Puszystość" - Jest ona mierzona w liczbie cali sześciennych na jedną uncję puchu . Im wyższa wartość tym lepsza ocena wartości izolacji. Moc wypełnienia 400-450 uważa się za średniej jakości.500-550 jest uważany za dobry, 550-750 uważa się za bardzo dobre, a 750 + jest za dobry.

Wadą śpiworów puchowych do syntetycznych to to, że tracą część lub większość swoich właściwości izolacyjnych gdy stają się mokre. Dlatego trzeba zachować śpiwór puchowy w miarę mozliwości suchym. Jeśli zamoczy się, będzie długo schnął.

Inną wadą jest cena, z reguły kosztują więcej niż syntetyczne śpiwory. Jednak jeśli dbasz o swój sprzęt, to śpiwór puchowy posłuży około 10-15 lat.

Syntetyczne - Supreme Microloft

włókna syntetycze Supreme Microloft zostały opracowane we współpracy z Fjällräven i są jednymi z najlepszych włókien syntetycznych, które istnieją.

Jest to połączenie cienkich i nieco grubszych mikrowłókien krzemu, które wypełniają śpiwór z powietrzem, co z kolei zapewnia izolację. Zasada jest taka sama jak w puchowym wyściełaniu śpiworów.

Dzięki swoim możliwością zachowują swój kształt nawet po długotrwałym użytkowaniu, włókna syntetyczne, są doskonałą alternatywą dla puchu. włókna syntetyczne są odporne na wilgoć i lepiej zachowują swoje właściwości termiczne nawet po zawilgoceniu.

Wady tych śpiworów w porównaniu z naszymi puchowymi śpiworami to to, że są one nieco cięższe.

There are no products matching the selection.