Wyszukaj produkt:

Ważne detale do plecaka

Wymagania dotyczące plecaka, który musi wytrzymać kilka dni trekkingu z dużym obciążeniem, na przykład w przypadku udziału w Fjällräven Classic, są wyższe niż  przy plecaku na wycieczki jednodniowe. Najważniejszą cechą takiego plecaka trekkingowego jest to czy pasuje, a dopiero potem ważne są inne funkcje, które będą przydatne.

System nośny – najważniejsza funkcja

Kluczem do udanej wędrówki lub wycieczki z dużym plecakiem, jest to czy jest wygodny gdy jest w pełni zapakowany. Oznacza to, że odpowiedni system nośny w plecaku jest najważniejszą  funkcją i wyróżnia jakość plecaka na tle tańszych alternatyw.

Dla maksymalnego komfortu noszenia, należy spojrzeć na plecak, który jest wyposażony w regulowany system nośny, więc musi być dopasowany do długości Twoich pleców i szerokości  barków. Perfect Fit System marki Fjalraven to regulacja, która  umożliwia dostosowanie długości systemu nośnego do tułowia i poszerzenia pasów nośnych do szerokości barków. System ten zapewnia stabilność, elastyczność oraz równomierny rozkład ciężaru.

Mężczyźni i kobiety mają różne kształty ciała, ale zaskakująco niewielu producentów plecaków bierze to pod uwagę. Model Kajka Fjallraven jest dostępna zarówno w wersji dla mężczyzn jak i  kobiet. Nie tylko pasy nośne w modelu Kajka są bardziej ciasne, ale są zakrzywione tak by nie leżeć na biuście.

Wskazane jest, aby przetestować różne plecaki w sklepie, i może to być dobry pomysł, aby umieścić coś ciężkiego w plecaku, dzięki czemu można poczuć, jak będziesz się czuł podczas trekkingu.Plecak trekkingowy powinien mieć zawsze wyściełany pas biodrowy, który dobrze ”siedzi” na biodrach aby przenieść ciężar ciała. Spróbuj znaleźć plecaki z kieszeniami na pasie, ponieważ jest to idealne miejsce do przechowywania przedmiotów, takich jak orzechy lub okularów przeciwsłonecznych. Inne detale, które sprawiają, że noszenie plecaka jest bardziej komfortowe są pas piersiowy, oraz pasy kompresyjne.

Otwarcia

Plecaki trekkingowe mają róże typy otwarć. Większość jest otwieranych od góry, to tak jak byś pakował  swoje rzeczy do worka  od ziemniaków. Cokolwiek zapakujesz to znika to na dnie torby. Problem z tego typu plecakami jest to, że trudno jest o swobodny dostęp do swoich rzeczy. Rozwiązaniem tego problemu jest znalezienie plecaka z otwarciem górnym, dolnym i przednim.

Frontowe otworcia umożliwiają otwieranie plecaka jak walizka. W ten sposób można mieć dobry dostęp do zawartości i szybko znaleźć to, czego szukasz. Otwór z przodu ułatwia również spakowanie plecaka.

Górna pokrywa

Kształt górnej pokrywy jest istotny. W górnej pokrywie można przechowywać cenne, małe  rzeczy do których chcesz mieć łatwy dostęp w ciągu dnia. Upewnij się że ma ona kilka kieszeni na drobne przedmioty. Niektóre plecaki, w tym Kajka mają odczepianą górną pokrywę, którą można później doczepić do pasa piersiowego lub wokół talii. To da Ci małą dodatkową torbę na wszelki wypadek.

There are no products matching the selection.