Wyszukaj produkt:

Pielęgnacja odzieży wełnianej

Odpowiednia pielęgnacja i pranie odzieży wełnianej zapewni jej długą żywotność. Wełna jest z natury odporna na brud, a to oznacza, że zanim wełniana odzież trafi do pralki, możesz ją nosić dłużej, niż ma to miejsce w przypadku odzieży bawełnianej czy syntetycznej. Dobrze sprawdza się jej wietrzenie, zwłaszcza w wilgotnych warunkach. Przenikająca przez tkaninę wilgoć zabiera ze sobą brud i nieprzyjemne zapachy. Wełna doskonale nadaje się zatem do wykorzystywania w podróżach i wędrówkach, podczas których nie masz wielu okazji, aby wyprać swoje ubrania!

Pranie i suszenie

Gdy nadejdzie czas prania Twojej wełnianej odzieży, zastosuj łagodny preparat do prania wełny. Wiele wspaniałych właściwości wełny wynika z zawartego w niej naturalnego tłuszczu. Jeżeli wypierzesz wełnianą odzież w zwykłym proszku do prania, który skutecznie usuwa tłuszcz, wypierzesz wełnę również z jej naturalnych właściwości.

Wybierz w swojej pralce ustawienia dla tkanin wełnianych/prania ręcznego lub wypierz swoją odzież ręcznie. Jeżeli zdecydujesz się na pranie ręczne, pamiętaj, aby nie pozostawiać odzieży w wodzie. Nadmiar wody należy wycisnąć z tkaniny przy pomocy ręcznika - wełny nie wolno nigdy wyżymać. Po praniu uformuj odzież i rozłóż ją na płaskiej powierzchni do wyschnięcia.

Przechowywanie i pielęgnacja

Odzież wełnianą najlepiej przechowywać w szafkach lub pudełkach, które nie znajdują się w bezpośrednim kontakcie ze ścianami Twojego domu (zwłaszcza jeżeli mieszkasz w starym budownictwie). W ten sposób możesz zapobiec, by mole i inne wełnolubne owady dobrały się do Twojego ulubionego swetra. Najlepiej złóż je i przechowuj na półce lub w pudełku - jeżeli zawiesisz odzież na wieszaku, ryzykujesz, że z czasem rozciągnie się i utraci swój kształt.

Niektóre rodzaje wełny mogą ulegać zmechaceniu. Jest to naturalne i nie powoduje ograniczenia funkcjonalności tkaniny. Zazwyczaj zmechacone miejsca znajdziesz na rękawach oraz po bokach tułowia, a jeżeli nosisz plecak - także na plecach. Regularnie usuwaj zmechacenia, aby zapewnić świeży wygląd odzieży. W sprzedaży dostępne są proste urządzenia, działające na zasadzie niewielkich golarek. Po prostu przesuwaj urządzenie po powierzchni tkaniny i usuwaj zmechacone włókna. Nie dociskaj urządzenia zbyt mocno, ponieważ jest to niewielka golarka, więc przez nieostrożność możesz uszkodzić tkaninę.

There are no products matching the selection.

Aby otrzymać swoją paczkę przed Świętami, zamów ją w czasie: 2015-12-17T15:00 Świateczny przedłużony termin zwrotów przed data 15 Stycznia 2016 dla zamówień złożonych pomiędzy 20. Listopada a 31. Grudnia 2015.