Wyszukaj produkt:

Jak dbać o namiot

Namioty Fjallraven są znane z tego że służą przez długi czas i są niezawodne w każdej pogodzie. Jednakże , jeżeli chcesz się cieszyć namiotem przez wiele lat musisz o niego odpowiednio dbać. Czyść ściany namiotu i zamki po każdym użyciu, najlepiej na powietrzu przy suchej pogodzie.

Czyszczenie ścian namiotu

Jeśli namiot jest brudny, to często wystarczy spłukać go letnią wodą i wytrzeć wilgotną gąbką. Minimalizuje to ryzyko, że namiot zostanie uszkodzony. Nigdy nie myj namiotu w pralce i unikaj silnych środków chemicznych. W razie potrzeby użyj mydła w płynie.

Czyszczenie zamka błyskawicznego

Zamki  błyskawiczne w namiotach sporo się zużywają, szczególnie jeśli rozbiłeś się na piaszczystym terenie lub bardzo zakurzonym. Aby przedłużyć żywotność zamka, jest ważne, aby utrzymać go w czystości. Można zapobiec problemom poprzez czyszczenie zamka  szczoteczką do zębów po każdym użyciu. To spowoduje że żwir i inne zabrudzenia zniką z ząbków zamka.

Wietrzenie i suszenie namiotu

Spróbuj wywietrzyć namiot po wyprawie. Korzystnie jest zawiesić go na masztach i pootwierać wszystkie wejścia. Umożliwi to przepływ powietrza w całym namiocie. W ten sposób zapobiega to powstawaniu pleśni.

Przechowywanie namiotu

Bezwzględnie najlepszy sposób przechowywania namiotu między kolejnymi wypadami, jest zawiesić go w przewiewnym, chłodnym, suchym miejscu. Jednakże, jesteśmy w pełni świadomi, że większość ludzi nie ma miejsca na tego rodzaju sposób, i że namiot najczęściej musi być przechowywany w worku do namiotu. Jeśli przechowujesz swój namiot w worku, ważne jest, aby upewnić się, że namiot jest całkowicie suchy przed zapakowaniem. Należy także usunąć wszelkie zabrudzenia, itp które mogą zniszczyć materiał namiotu. Należy unikać składania namiotu podczas przechowywania.

Jeśli zastosujesz te wskazówki, będziesz mógł cieszyć się namiotem na długie wyprawy w ciągu najbliższych lat.

Są to tylko niektóre z funkcji w namiotach Fjällräven, które zwiększą komfort na łonie natury.