Wyszukaj produkt:

Hydratic

Odprowadza wilgoć i utrzymuje w suchości

Wiatro- i wodoodporna odzież wykonana z tkaniny Hydratic® odprowadza pot i zapobiega zawilgoceniu, a jednocześnie chroni przed deszczem i wilgocią z zewnątrz.

Nasza odzież wykonana z tkaniny Hydratic chroni przed wiatrem, wodą i śniegiem, jednocześnie odprowadzając największą możliwą ilość wilgoci od ciała (właściwość, która potocznie jest nazywana oddychaniem). Tkanina Hydratic posiada niewielkie, mikroskopijne pory, tysiąckrotnie mniejsze niż kropla wody, ale stokrotnie większe od cząsteczek pary, co oznacza, że wypuszcza ona wilgoć. Tkanina Hydratic jest zatem wodoodporna, ale zapobiega poceniu się.

Wodoszczelność

Wodoszczelność jest mierzona w milimetrach słupa wody, a tkaniny poddawane testom na ciśnienie, które są w stanie wytrzymać, zanim zaczną przepuszczać wodę. Im wyższy słup wody, tym większe ciśnienie tkanina jest w stanie znieść. Wytrzymałość na słup wody o wysokości 1000 mm jest technicznie uważana za wodoszczelność, ale nawet w najmniejszym stopniu nie jest  wystarczająca w przypadku aktywności na świeżym powietrzu. W przyrodzie ciśnienie wody jest często wyższe, np. podczas klękania na mokrym podłożu.

Dlatego też tkanina Hydratic została opracowana tak, aby była w stanie wytrzymać ciśnienie rzędu 10 000 - 20 000 mm. Oznacza to, że skutecznie ochroni Cię nawet w najbardziej ulewnych i długich opadach deszczu. Dodatkowo udaje się to, niezależnie od tego, czy wędrujesz, klęczysz czy siedzisz.

Wiatroszczelność

Z własnego doświadczenia znamy fenomen wychłodzenia ciała spowodowanego ruchem powietrza. To dreszcze, które przeszywają Cię, gdy nasila się wiatr. Najczęściej zdarza się to w ekstremalnie zimnych strefach klimatycznych lub na dużych wysokościach. Aby zmniejszyć niebezpieczeństwo schłodzenia przez podmuchy, tkanina Hydratic nie przepuszcza wiatru, który mógłby obniżyć temperaturę Twojego ciała. Nie musisz zawracać - możesz spokojnie kontynuować swoją przygodę.

Wentylacja („oddychanie")

Właściwości oddychające są mierzone liczbą gramów wody, które przepuszcza metr kwadratowy tkaniny w czasie 24 godzin. Tkanina Hydratic przepuszcza od 8000 do 15 000 g. Im wyższa wartość, tym więcej wilgoci przepuszcza dany materiał. Aby zapewnić największe możliwe odprowadzanie pary, w naszej odzieży Hydratic znajdziesz wiele dodatkowych praktycznych funkcji. Np. otwory wentylacyjne pod pachami, siateczkowe kieszenie i kołnierz-komin.

Wytrzymałość

Aby sprostać użytkowaniu podczas aktywności na świeżym powietrzu, nasza odzież Hydratic testowana jest w ten sam wymagający sposób co nasza tkanina G-1000. Dodatkowo odzież Hydratic przechodzi testy odpornościowe Martindale, w ramach których materiał jest wielokrotnie poddawany działaniu wysokiego ciśnienia w specjalnej maszynie.   Badania te trwają po kilka godzin, a w przypadku tkaniny G-1000 - całe dni. Moment, w którym tkanina ulega rozdarciu jest rejestrowany i przekładany na lata jej użytkowania. Z dumą możemy stwierdzić, że tkanina Hydratic należy do najtrwalszych na świecie membran wykorzystywanych w turystyce.

Znalezione produkty: 7 Show: All
 1. Karla Trousers Hydratic

  Karla Trousers Hydratic

  Wiatro- i wodoodporne damskie spodnie z czesanego G-1000 z Hydratic.
  209,95 €
  Więcej
 2. Montt 3 in 1 Hydratic Jacket

  Montt 3 in 1 Hydratic Jacket

  Kurtka wystarczająco długa z tyłu, aby utrzymać twoje plecy i okolice ciepłe. Z zewnątrz G...
  469,95 €
  Więcej
 3. Una Jacket

  Una Jacket

  Długa kurtka z lekkim podszyciem z G-1000 z wodoodporną membraną Hydratic. Dwie kieszenie...
  379,95 €
  Więcej
 4. Barents Pro Hydratic Trousers

  Barents Pro Hydratic Trousers

  Wiatro- i wodoodporne spodnie outdoorowe uszyte z tkaniny G-1000 z membraną Hydratic. Wzmo...
  209,95 €
  Więcej
 5. Poncho

  Poncho

  Obszerne poncho z kapturem dla ochrony przed burzą i nawałnicą. Pełna ochrona i proste w u...
  124,95 €
  Więcej
 6. Brenner Pro Padded Jacket

  Brenner Pro Padded Jacket

  Ciepła, ocieplona, nieprzemakalna kurtka wykonana z miękkiej, cichej tkaniny G-1000 Silent...
  459,95 €
  Więcej
 7. Karl Pro Trousers Hydratic

  Karl Pro Trousers Hydratic

  Wytrzymałe spodnie turystyczne wykonane z tkaniny G-1000 Silent z nieprzemakalną membraną ...
  199,95 €
  Więcej
 
Aby otrzymać swoją paczkę przed Świętami, zamów ją w czasie: 2015-12-17T15:00 Świateczny przedłużony termin zwrotów przed data 15 Stycznia 2016 dla zamówień złożonych pomiędzy 20. Listopada a 31. Grudnia 2015.