Wyszukaj produkt:

G-1000

Jeden z najlepszych materiałów do użytku terenowego, jaki kiedykolwiek powstał

Materiał G-1000 to nasza trwała i dopasowująca się tkanina. Nadaje się ona do użytku podczas najbardziej wymagających eskapad plenerowych, we wszystkich klimatach – zarówno w lecie, jak i w zimie, od tropików po koła podbiegunowe. Ciasny splot tkaniny (65% poliestru i 35% bawełny najwyższej jakości) jest zaimpregnowany woskiem Greenland. To połączenie sprawia, że G-1000 jest jednym z najlepszych materiałów turystycznych na świecie i posiada wiele wspaniałych cech. Jest:

• Trwały Materiał G-1000 jest niezwykle wytrzymały, a dzięki swojej niewielkiej gramaturze stanowi doskonały wybór zarówno w plenerze, jak i podczas podróży.

Wodoodporny Dzięki impregnacji odzieży G-1000 woskiem Greenland staje się ona jeszcze bardziej odporna na deszcz i wilgoć. Oznacza to, że można ją nosić podczas przelotnych deszczy. W razie zamoknięcia tkanina szybko schnie.

• Wiatroodporny Gęsty splot tkaniny sprawia, ze materiał G-1000 jest prawie całkowicie wiatroodporny. Po zaimpregnowaniu woskiem Greenland tkanina zapewnia pełna ochronę przed silnym wiatrem.

• Oddychający Jedną z cech materiału G-1000 są jego doskonałe właściwości w zakresie oddychalności – umożliwia on wydostawanie się wilgoci na zewnątrz (z dala od ciała), co jest niezwykle istotne w przypadku aktywności w plenerze.

• Ochrona UV Gęsty splot tkaniny zapewnia prawie 100-procentową ochronę przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB, zapobiegając oparzeniom.

• Ochrona przed komarami Gęsty splot tkaniny utrzymuje komary i inne dokuczliwe owady z dala od skóry – jest to cecha niezwykle przydatna zarówno w górach, jak i w lesie, a także w cieplejszych klimatach. (Pamiętaj, że tkanina G-1000 Lite nie chroni przed komarami.)

Żądany stopień ochrony

Możesz dostosować funkcjonalność swojej odzieży G-1000 za pomocą wosku Greenland. Większa ilość wosku zapewnia bardziej zbitą tkaninę, większą odporność na działanie warunków atmosferycznych oraz większą wytrzymałość i żywotność ubrań.  Mniejsza ilość wosku zapewnia przewiewność i maksymalną wentylację.

Znalezione produkty: 3 Show: All
 1. G-1000 to często najlepszy wybór

  G-1000 to często najlepszy wybór

  Wiele osób zakłada wodoodporną, „techniczną” kurtkę zewnętrzną, nie zastanawiając się nad jej działaniem. Read more »
 2. Cztery rodzaje tkaniny G-1000

  Cztery rodzaje tkaniny G-1000

  Materiał G-1000 to nasza trwała i dopasowująca się tkanina. Nadaje się ona do użytku podczas... Read more »
 3. Jak powstała klasyka

  Jak powstała klasyka

  W latach 1960. odzież turystyczna nie była tak funkcjonalna jak dziś. Jej wady stały się wyraźnie... Read more »
 
Aby otrzymać swoją paczkę przed Świętami, zamów ją w czasie: 2015-12-17T15:00 Świateczny przedłużony termin zwrotów przed data 15 Stycznia 2016 dla zamówień złożonych pomiędzy 20. Listopada a 31. Grudnia 2015.