Wyszukaj produkt:

article

Pranie odzieży G-1000

Odzież wykonaną w całości z tkaniny G-1000 można prać w pralce automatycznej w temperaturze 40°C. Natomiast ubrania z puchowym lub syntetycznym wypełnieniem lub wykonane z tkaniny G-1000 i innych materiałów, należy prać zgodnie z instrukcjami prania dołączonymi do każdego produktu. Impregnacja odzieży G-1000 woskiem Greenland nie ma wpływu na pozostałą odzież w pralce, dlatego można bez obawy prać woskowane ubrania z innymi. Jak zwykle pamiętaj jednak, aby razem prać ubrania w zbliżonych kolorach.

Impregnacja a reaktywacja powłoki wosku

Powłoka impregnacyjna z wosku Greenland spierze się z Twojej odzieży G-1000 dopiero po dwóch-trzech praniach, dlatego nie musisz woskować swoich ubrań po każdym praniu. Jeżeli po wypraniu odzieży jeden raz masz odczucie, że wosk przedostał się wgłąb tkaniny, możesz reaktywować powłokę, wieszając ubranie w szafie suszącej lub prasując ją w niskiej temperaturze. Ciepło wyciągnie wosk z włókien, a Ty od razu zauważysz różnicę.

Wskazówki odnośnie prania przed wyprawą

Tkanina G-1000 bez wosku jest bardziej przewiewna i zapewnia maksymalną wentylację. Dlatego też zaleca się sprać wosk z odzieży przed wyjazdem w cieplejsze regiony, np. latem lub przed wyprawą w tropiki.