Wyszukaj produkt:

article

Pomocne wskazówki: dostosuj odzież G-1000, aby spełniała specjalne potrzeby

Możesz dostosować swoją odzież turystyczną, wykonaną z tkaniny G-1000 do warunków i swoich potrzeb, nakładając różne ilości wosku na różne jej części. Pamiętaj, że zawsze lepiej nałożyć kilka cienkich warstw wosku, a następnie stopić w jedną powłokę, niż zaaplikować jedną grubą warstwę.

Większa ilość wosku chroni przed wiatrem i deszczem

Często dobrze jest wzmocnić impregnację w miejscach, które są narażone na działanie wiatru, deszczu, a także na zużycie. Oto kilka klasycznych przykładów:

A. Na kolana i pośladki swoich spodni nałóż podwójną warstwę wosku, aby uzyskać optymalną ochronę w najbardziej wyeksponowanych miejscach: gdy klęczysz lub siedzisz i odpoczywasz.

B. Spodnie można woskować od kolan w dół, aby zapobiec zawilgoceniu podczas wędrówek w wysokiej trawie we wczesnych godzinach porannych, np. podczas polowań.

C. Kurtkę do trekkingu górskiego można zawoskować z przodu, na ramionach i kapturze. Jeśli nie zawoskujesz pleców, zbędna wilgoć i gorąco będą mogły wydostawać się spod plecaka.

D. Wydłużony tył zimowej parki można opatrzyć podwójną warstwą wosku, aby zapobiec przenikaniu wilgoci podczas siedzenia na mokrym podłożu.

Mniejsza ilość wosku zapewnia maksymalną wentylację

Korzystasz z odzieży G-1000 w cieplejszym klimacie? To na pewno preferujesz chłodniejszą odzież o maksymalnych właściwościach wentylacyjnych.

Wypierz swoją odzież w pralce w temperaturze 40°C. Po dwóch-trzech praniach powłoka woskowa ulega całkowitemu spraniu. Niewoskowana odzież G-1000 skutecznie odprowadza wilgoć ze skóry i pozwala utrzymać ją suchą. Zapewnia to większy komfort latem oraz podczas podróży w ciepłych strefach klimatycznych.