Wyszukaj produkt:

article

Pakowanie plecaka

Może to trochę potrwać, zanim poznasz swój plecak na tyle dobrze, aby zapakować go w sposób, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Jednak dobra zasada pakowania ciężkich przedmiotów, to położenie ich w  pobliżu pleców i raczej wyżej dla lepszej równowagi. Unikaj pakowania przedmiotów na zewnątrz plecaka, ale jeśli musisz,to zastosuj pasy aby przedmioty nie zwisały i nie przeszkadzały. Użyj toreb do pakowania w różnych kolorach, aby zachować porządek. Pakuj sprytnie- nie pozostawiaj pustych dziur w środku. Dociśnij  paski kompresyjne, paski na górze pokrywy,aby utrzymać wszystko na swoim miejscu.

• Spakuj śpiwór w dolnej komorze. Rozdziel namiot: maszt zamacuj na zewnątrz a resztę spakuj w górnej części plecaka. Inną opcją jest spakowanie całego namiotu wyżej w worku. Odzież pakuj na dnie plecaka, a następnie żywność i sprzęt do gotowania. Przedmioty , które będą używane często lub chcesz mieć do nich łatwy dostęp to powinny być umieszczone w zewnętrznej kieszeni lub w górnej pokrywie.

• Niezależnie od tego, czy jesteś na szlaku, czy nie, ważne jest, aby najcięższe przedmioty mieć blisko do pleców i skoncentrowane między łopatkami.

• Jeśli wiesz, że Twoja wędrówka  szlakiem potrwa cały dzień, należy rozważyć aby środek ciężkości przełożyć znacznie powyżej bioder. Innymi słowy, pakuj ciężkie przedmioty wysoko w plecaku.

• Jeśli wiesz, że będziesz chodzić po nierównym terenie, należy umieścić środek ciężkości niżej  dla lepszej równowagi, czyli pakuj ciężkie przedmioty na dnie plecaka.

Łatwa dostepność do przedmiotów z zewnętrznych kieszeni

Podczas gdy będziesz nosić ciężkie łądunki, będziesz także nosić mniejsze elementy, do których trzeba będzie mieć łatwy dostęp. Gdy przedmioty będą używane często lub chcesz dotrzeć do nich szybko powinny być umieszczane w zewnętrznej kieszeni lub w górnej pokrywie.Możesz mieć ze sobą  rzeczy, których nawet jeśli nie użyjesz –nie opróżniaj całego plecaka w poszukiwaniu ich (mapy, kompas, okulary przeciwsłoneczne, kremów z filtrami, środek na komary, latarkę, apteczkę, pelerynę, butelki z wodą, kamery i przekąski). Zawsze wkładaj te rzeczy z powrotem w to samo miejsce w plecaku, jak je znalazłeś.