Wyszukaj produkt:

O Numbers

Kolekcja wyjątkowo trwałej odzieży pochodząca z produkcji o niewielkim wpływie na środowisko naturalne

Na początku działalności firmy Fjällräven wszystkim naszym produktom przypisane były numery. Seria Numbers nawiązuje do tej tradycji, a nazwa każdego produktu jest oparta na liczbie jego poprzedników.

W ten oto sposób kurtka Jacket No.68 jest najnowszym modelem w obszernej linii funkcjonalnych i wytrzymałych kurtek outdoorowych firmy Fjällräven, podczas gdy  Gaiter Trousers No.1 są pierwszymi spodniami z innowacyjną funkcją stuptutów.

Zrównoważony system

Odzież została opracowana do wykorzystywania systemowego – każdy element z Serii Numbers można połączyć z innymi i dopasować do różnych zakresów zastosowania, pór roku i klimatów.

Kolekcja wykorzystuje 50-letnie doświadczenie firmy Fjällräven w zakresie projektowania funkcjonalnej i wytrzymałej odzieży oraz sprzętu turystycznego. Naszej działalności od lat przyświeca idea zrównoważonego rozwoju, a wszystkie nasze produkty zostały zaprojektowane z myślą o długiej żywotności i ochronie środowiska naturalnego. Dlatego też w produkcji wykorzystujemy tkaninę G-1000® Eco, wytrzymały materiał, w którego skład wchodzi poliester z recyklingu i bawełna organiczna.

Dodatkowe wzmocnienia w wyeksponowanych miejscach pozwalają na zwiększenie wytrzymałości odzieży. Ponadto każdy produkt został starannie opracowany i skonstruowany w sposób umożliwiający wymianę elementów zużytych po latach użytkowania i wydłużenie jego żywotności.

Nasze zaangażowanie w kwestie zrównoważonego rozwoju widać również w skórzanych detalach, którymi opatrzone są produkty z serii Numbers. Są one wykonane ze skrawków skóry pochodzących ze szwedzkiej fabryki pasków Fjällräven. Detale z garbowanej roślinnie skóry mogą się różnić kolorami i wyglądem, co sprawia, że każdy element odzieży z serii Numbers jest jedyny w swoim rodzaju.

Większa część produkcji serii Numbers jest realizowana przez naszych zaufanych dostawców na terenie Europy. Pozwala to na zmniejszenie nakładów związanych z transportem, a tym samym ograniczenie wpływu na środowisko naturalne. Ponadto w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić wysoki standard każdego procesu produkcyjnego.

W rezultacie powstaje seria wytrzymałej i ponadczasowej odzieży, która przez lata towarzyszy swoim właścicielom podczas wielu przygód na łonie natury.

There are no products matching the selection.