Wyszukaj produkt:

Greenland Wax

Wosk pszczeli i parafina dla skutecznej impregnacji

Do impregnacji wszystkich produktów G-1000 Fjällräven jest wykorzystywany wosk Greenland Wax. Od końca lat 1960. jest on produkowany przez tę samą firmę rodzinną. Receptura jest tajemnicą, ale wykorzystywane składniki nie są wyszukane: czysta parafina i wosk pszczeli wysokiej jakości. Dlatego też wosk Greenland Wax jest bardziej ekologiczny niż chemiczne środki do impregnacji.

Wosk sprawia, że odzież staje się wiatro- i wodoodporna, a dodatkowo zwiększa jej wytrzymałość i wydłuża żywotność tkaniny G-1000.

Bez dodatków chemicznych

Parafina to substancja na bazie oleju. Jej użycie nie jest niebezpieczne, a dodatkowo nie podrażnia skóry – wręcz przeciwnie – posiada właściwości zmiękczające, nawilżające i pozwalające skórze zachować elastyczność. Parafina jest stosowana w produktach do pielęgnacji skóry ciała, kosmetykach oraz fizjoterapii, np. w leczeniu artretyzmu. Wosk pszczeli jest całkowicie naturalny – jest produktem ubocznym z pasieki.

Ręczna produkcja

Nie przesadzimy, twierdząc, że wosk Greenland Wax jest produkowany ręcznie. Parafina jest topiona w dużym kotle (od lat 60. używany jest ten sam kocioł). Gdy osiągnie ona odpowiednią temperaturę, dodawane są bloki wosku pszczelego i dobrze miesza. Mikstura jest następnie wlewana do forem, gdzie ostyga, po czym jest pakowana w kartoniki.

Obecnie produkujemy około 70 000 kostek wosku Greenland Wax rocznie. Każda z nich wychodzi ze wspomnianego wiekowego kotła.

• Pomocne wskazówki: Jak woskować odzież G-1000
• G-1000: trwała i wszechstronna tkanina

There are no products matching the selection.