Wyszukaj produkt:

Odpowiedzialność

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Firma Fjällräven dokłada wszelkich starań, aby tworzyć wytrzymałe, funkcjonalne i ponadczasowe produkty, będące w stanie wytrzymać lata użytkowania, wywierając przy tym jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko naturalne. Jest to główna zasada naszej filozofii od początków istnienia firmy w latach 60.

Praca na rzecz zrównoważonego rozwoju oznacza zapewnienie przyszłym pokoleniom tej samej jakości życia, jaką możemy cieszyć się dziś. Ma ona wymiar środowiskowy, ekonomiczny i społeczny. Mając to na uwadze w 2013 roku wprowadziliśmy naszą politykę The Fjällräven Waystanowiącą centralne wytyczne odnośnie naszej społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wkład firmy Fjällräven w te kwestie przybiera różne postaci: od procesów produkcji i wykorzystywanych materiałów przez inicjatywy na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt po ulepszanie warunków zatrudnienia pracujących dla nas osób. Obejmuje on również przedsięwzięcia mające na celu krzewienie wiedzy na temat życia na łonie natury, np. za pośrednictwem ekspedycji Fjällräven Polar i Fjällräven Classic. Ponadto podejmujemy jednoznaczne działania na rzecz ochrony środowiska, np. zachowania zagrożonego gatunku skandynawskiego lisa polarnego (zwierzęcia, do którego mamy duży sentyment, ponieważ użyczył on naszej firmie nazwy: „fjällräv” to lis polarny w języku szwedzkim).

Odwiedź nasz portal CSRNasz międzynarodowy portal CSR zbiera najważniejsze informacje na temat różnych aspektów naszej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju, a także objaśnia zasady i cele zbioru zasad „The Fjällräven Way". Portal jest dostępny w języku angielskim, niemieckim i szwedzkim.

Możesz również śledzić nasze poczynania na www.fjallravenbloggen.comoraz www.facebook.com/Fjallraven. Za pośrednictwem naszej strony na Facebooku można nam również zadawać pytania.

Jesteśmy przekonani, że jedynym sposobem na zapewnienie możliwości korzystania ze zdrowego środowiska naturalnego i zapewnienie równowagi  ekosystemu jest wkład w ochronę i pielęgnowanie przyrody. 

W portalu CSR dowiesz się więcej na następujące tematy:

• Dobór materiałów i metod produkcji Nieprzerwanie pracujemy nad poprawą naszych procesów produkcyjnych, doborem najlepszych surowców i redukcją zużycia wody, energii i środków chemicznych.

• Ochrona zwierząt Nigdy nie zaakceptujemy złego traktowania zwierząt w produkcji naszego asortymentu, dlatego też między innymi posiadamy najsurowsze procesy produkcji puchu w przemyśle turystycznym.

• Uczciwa produkcja Staramy się ulepszać warunki pracy i podejmować się znacznych, pozytywnych inwestycji w społeczny rozwój naszych poddostawców.

• Dobre samopoczucie i zdrowiePodstawą naszej działalności jest stworzenie zdrowych i bezpiecznych warunków pracy dla naszych pracowników.

• Inspiracja do aktywności na świeżym powietrzu Staramy się zachęcić jak najwięcej osób do odkrycia przyjemności płynącej z aktywności na świeżym powietrzu i poznania natury. Wierzymy, że stanowi to najlepszą podstawę do zaangażowania się w kwestie ochrony środowiska naturalnego.

Dowiedz się więcej o odpowiedzialności Fjällrävens w www.fjallraven.com

Aby otrzymać swoją paczkę przed Świętami, zamów ją w czasie: 2015-12-17T15:00 Świateczny przedłużony termin zwrotów przed data 15 Stycznia 2016 dla zamówień złożonych pomiędzy 20. Listopada a 31. Grudnia 2015.