Wyszukaj produkt:

O Fjällräven

Ponad 50 lat w służbie natury

Od początków istnienia firmy Fjällräven jej głównym celem było tworzenie produktów ułatwiających ludziom czerpanie przyjemności ze spędzania czasu na łonie natury.

Åke Nordin miał zaledwie czternaście lat, gdy stworzył swój pierwszy stelaż do plecaka, będący zalążkiem firmy Fjällräven. Åke był harcerzem i uwielbiał spędzać czas na łonie natury, ale nie był zadowolony z ówczesnych plecaków, które zwisały z ramion niczym niewygodne worki, uciskając na lędźwie. W jednym z czasopism przeczytał, że większe ciężary powinno się nosić jak najwyżej i jak najbliżej pleców. W ramach przygotowań do kolejnej wyprawy w góry zbudował drewniany stelaż, do którego przyszył płócienną torbę. W górach plecak ten zrobił furorę wśród towarzyszących mu wędrowców, a Åke otrzymał wiele zamówień.

Stelaż do plecaka był początkiem istnienia firmy Fjällräven, którą Åke Nordin założył dziesięć lat później w swoim rodzinnym mieście Örnsköldsvik.

Popularne klasyki

Minęło ponad 50 lat odkąd firma Fjällräven rozpoczęła swoją działalność, a produkowane przez nią wyposażenie jest używane i doceniane przez pokolenia entuzjastów turystyki z całego świata. Przez lata wiele produktów zyskało status klasyków, tak jak np. kurtka Greenland z 1968 roku, spodnie Vidda z 1999 roku, plecak Kånken z 1978 roku, czy też puchowa kurtka Expedition z 1974 roku. Wiele produktów otrzymało wyróżnienia za swoją funkcjonalność i strategię środowiskową, jak np. spodnie Keb oraz plecak Kajka - czyli jedne z najnowszych modeli.

Wiejskie inspiracje

Nieprzerwanie rozwijamy nasze produkty, a pracownicy Fjällräven nadal czerpią inspirację do tworzenia nowych rozwiązań, spędzając czas na świeżym powietrzu. Dlatego też dokładnie tak samo, jak na początku działalności firmy w latach 60., produkujemy wytrzymałe, ponadczasowe i funkcjonalne wyposażenie turystyczne, przejmując przy tym odpowiedzialność wobec ludzi, zwierząt i przyrody i jednocześnie inspirując do aktywności na świeżym powietrzu.

Na międzynarodowej stronie internetowej firmy Fjällräven www.fjallraven.com dowiesz się więcej o naszym przedsiębiorstwie, filozofii, historii i pracy na rzecz ekologii. Strona internetowa jest dostępna w języku angielskim, niemieckim i szwedzkim.

Możesz również śledzić nasze poczynania na www.facebook.com/Fjallraven. Za pośrednictwem naszej strony na Facebooku można nam również zadawać pytania.

Do zobaczenia!

Aby otrzymać swoją paczkę przed Świętami, zamów ją w czasie: 2015-12-17T15:00 Świateczny przedłużony termin zwrotów przed data 15 Stycznia 2016 dla zamówień złożonych pomiędzy 20. Listopada a 31. Grudnia 2015.