Wyszukaj produkt:

article

Największe niebezpieczeństwo

Wiele osób podróżuje do Afryki aby zobaczyć Wielką Piątkę: słonia afrykańskiego, lwa, bawołu, leoparda i nosorożca. Ryzyko ataku ze strony tych zwierząt jest jednak minimalne. Tak naprawdę piątkę największych zagrożeń dla zdrowia na sawannie tworzą komar malaryczny, mucha tsetse, promieniowanie UV, odwodnienie i zatrucie pokarmowe. W najgorszym przypadku mogą one doprowadzić do zagrożenia życia. Nie będzie najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Tkanina MT znakomicie chroni przed promieniowaniem UV. Przeczytaj więcej o jej właściwościach!

Wyprawa na safari to fantastyczny sposób na obcowanie ze zwierzętami i naturą sawanny. Chorowanie w połowie wyprawy to oczywiście ostatnia rzecz której sobie życzymy. Poniżej jest kilka wskazówek jak uniknąć prawdziwych zagrożeń.

Niebezpieczne promienie słoneczne

Nasza tkanina Micro Travel (MT) ochroni Cię przed poparzeniami, udarem słonecznym i niebezpiecznych promieniowaniem UV, zarówno Alfa jak i Beta. Słońce jest wyjątkowo mocne w tropikach, dlatego należy zawsze używać środków do opalania i nosić kapelusz z szerokim rondem, np. Kapelusz Fjällräven’s Marlin. Możesz mieć pewność, że jesteś chroniony jeśli dodatkowo masz na sobie kurtkę i spodnie z tej samej tkaniny. Kolejną zaletą MT jest jej niska waga i znakomita przepuszczalność powietrza.

Mali nosiciele chorób

Częstą chorobą jest malaria, którą przede wszystkim przenoszą komary. Malaria może być śmiertelna jeśli w odpowiednim czasie nie podda się leczeniu. Jednym z rozwiązań aby uniknąć ukąszeń jest noszenie spodni i kurtki. Nowe kurtki Fjällräven zostały zaprojektowane aby chronić Cię podczas wypraw. Oczywiście należy także przyjmować tabletki przeciwko malarii. Większość ubrań w naszej kolekcji Travel jest wykonana z tkaniny Micto Travel (MT), mieszanki mikropoliamidu i wełny czesanej. Wysoki kołnierz który chroni Cię zaróno przed komarami jak i przed słońcem. Znajdziesz też wiele przydatnych kieszonek to jedne z najważniejszych zalet tych znakomitych towarzyszy podróży.

Pakuj się mądrze

Kiedy przez cały dzień pocisz się w pełnym słońcu odwodnienie staje się poważnym problemem. Pij dużo wody i zawsze miej ze sobą praktyczną, wytrzymałą torbę, np. naszą torbę na ramię Vintage, wypełnioną wodą, jedzeniem i lekami. A więc co się dzieje z tymi wszystkimi płynami? Większość wypacamy i jest wchłaniana przez ubranie. Jeśli wybrałeś ubranie wykonane z MT nie będziesz zbyt długo chodził w mokrych ubraniach. MT schnie trzy razy szybciej niż bawełna. Ubrania są właściwie niegniotące się, co czyni je idealnymi do podróży i wypraw w ciepłym klimacie. 

Ufaj swojemu ekwipunkowi MT

Z właściwym ekwipunkiem i wiedzą możesz uniknąc zagrożenia ze strony wielkiej piątki afrykańskich niebezpieczeństw. Kolekcja podróżna Fjällräven to ubrania i ekwipunek który uczyni Twoją podróż wygodniejszą. Jeśli możesz ufać swojemu ekwipunkowi, możesz spokojnie cieszyć się przygodą.