Wyszukaj produkt:

article

Kurtki shellowe

Funkcją kurtki shellowej jest ochrona przed wiatrem, deszczem i zużyciem w wyniku działania warunków zewnętrznych. Powinna ona również integrować się z innymi warstwami Twojej odzieży, zapewniając odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Kurtki shellowe wykonujemy z trzech różnych rodzajów tkanin:

G-1000: wytrzymałe i łatwo się dopasowujące;
Hydratic i ECO-SHELL: wodoodporne, wiatroodporne i oddychające;
MicroTravel: lekkie, oddychające i szybko schnące.

Więcej informacji o wspomnianych typach kurtek shellowych znajdziesz poniżej.

Kurtki shellowe z tkaniny G-1000 – wytrzymałe, oddychające i łatwo się dostosowujące

Na ogół zbyt często zakładamy wodoodporne kurtki shellowe. Złym nawykiem jest to, że sięgamy po wodoodporne kurtki shellowe, nawet gdy nie pada deszcz. Wytłumaczeniem może być fakt, że wiele osób przecenia „oddychalność” i wytrzymałość ubrań membranowych. Oczywiście zapewniają one pewien stopień oddychalności i ochrony przed ostrymi krawędziami występującymi w naturze, jednak nawet w najmniejszym stopniu nie dorównują kurtce wykonanej z tkaniny G-1000.

Kurtki wykonane z naszej wytrzymałej i łatwo się dostosowującej tkaniny G-1000 stanowią doskonałą alternatywę na cały rok. Są niesamowicie odporne na zużycie, wiatr i wodę, zapewniając ochronę nawet przed irytującymi komarami. W porównaniu z kurtkami z membraną mają one również wentylację, która jest nie do pobicia. Łatwo można wzbogacić właściwości kurtki z tkaniny G-1000, impregnując ją woskiem Greenland Wax.

Jeżeli szukasz trwałej kurtki shellowej, która wytrzyma szorstkie traktowanie, to kurtka shellowa z tkaniny G-1000 jest właściwym wyborem dla Ciebie.

Kurtki shellowe z tkanin Hydratic lub ECO-SHELL – wodoodporne, wiatroodporne i oddychalne

Jeżeli szukasz pełnej ochrony przed wiatrem, wodą i śniegiem, ciesząc się jednocześnie jak najskuteczniejszym odprowadzaniem wilgoci z powierzchni ciała, rozwiązaniem są nasze kurtki z tkanin Hydratic lub ECO-SHELL.

Nasze kurtki shellowe zapewnią Ci suchość podczas najbardziej intensywnych i długotrwałych opadów, bez względu na to, czy wędrujesz, czy leżysz na mokrym podłożu. Kurtki shellowe z tkanin Hydratic i ECO-SHELL nie przepuszczają również wiatru, który mógłby doprowadzić do wychłodzenia ciała, co często zdarza się w ekstremalnie zimnych warunkach klimatycznych i na dużych wysokościach. Nasze kurtki shellowe odprowadzają również wilgoć z powierzchni ciała – na dwa sposoby: poprzez tkaninę, w której znajdują się mikroskopijne pory mniejsze od kropli wody, ale większe od cząsteczek potu, oraz przez sprytne elementy wentylacyjne, kieszenie z siatki i kołnierz kominowy.

Jeżeli chcesz podkręcić obroty, nie zalewając się strumieniami potu, gdy pada deszcz, nie możesz przejść obojętnie obok naszych kurtek shellowych z tkanin Hydratic lub ECO-SHELL.

Kurtki shellowe z tkaniny MicroTravel – chłodne, szybko schnące i lekkie

Kurtki te powstają z myślą o użytkowaniu na wiosnę i w jesieni oraz na safari i podczas przygód w cieplejszych szerokościach geograficznych. Kurtki z tkaniny MicroTravel (MT) są chłodne, szybko schnące i odporne na promieniowanie UV. Kurtki te również praktycznie się nie mną. Ich waga jest niezwykle niska i prawie nie zajmują one miejsca w bagażu. Są wyposażone w praktyczne kieszenie i mają wiele funkcji, które ułatwiają życie podczas przygodowych wypraw w ciepłym klimacie. 

Jeżeli chcesz mieć poczucie chłodu podczas przygodowej wyprawy, kurtka shellowa z tkaniny MicroTravel (MT) będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.