Wyszukaj produkt:

article

Kurtki Puchowe

Wybierasz się na wyprawę lub wędrówkę w ekstremalnie zimnych warunkach lub na dużych wysokościach? Chcesz przejechać się psim zaprzęgiem lub łowić ryby z przerębli w bardzo zimne dni? Jeśli pozytywnie odpowiesz na którekolwiek z tych pytań, z pewnością przyda Ci się gruba kurtka puchowa wysokiej jakości. Powód jest prosty – jeśli chodzi o utrzymanie ciepła, nic nie pobije kurtki puchowej wysokiej jakości.

Kurtki puchowe Fjällräven


Od ponad 40 lat stosujemy izolacje puchowe i zawsze wykorzystujemy puch wyłącznie najwyższej jakości. Gdy nasz założyciel Åke Nordin dowiedział się od doświadczonych podróżników, że ich ciepłe ubrania nie zapewniały im wystarczającego ciepła, podjął decyzję: nigdy więcej nikt nie może marznąć podczas pobytu w polarnych warunkach. To zaowocowało powstaniem w 1974 roku nowej klasycznej kurtki puchowej Expedition – od tego czasu nasze kurtki puchowe zyskały popularność na całym świecie.

Kurtki puchowe najwyższej jakości


Jest wiele powodów, dla których nasze kurki puchowe są tak popularne – dwa z nich to wysoka jakość puchu i sprytna konstrukcja. Do terminów handlowych, na które można się czasem natknąć, należy CUIN (czyli sprężystość wypełnienia), oznaczający miarę objętości, jaką jest w stanie wypełnić puch. Można też spotkać się z terminami puszystość i izolacyjność, odnoszącymi się do grubości warstwy powietrza utworzonej przez wypełnienie i – odpowiednio – właściwości termicznych warstwy izolacyjnej. Im większa puszystość, tym lepsze walory izolacyjne. O puszystości zaś decyduje mieszanka puchu i pierza. Dlatego bez względu na to, którą markę wybierzesz, koniecznie wybierz kurtkę puchową o wysokiej wartości CUIN oraz dobrej mieszance puchu i pierza. Więcej szczegółów na temat tej wartości znajdziesz poniżej.

Wartość CUIN kurtki puchowej – miara izolacyjności


Nasze kurtki puchowe klasyfikujemy według wartości CUIN, zwanej również sprężystością wypełnienia. Współczynnik ten określa sprężystość i puszystość kurtki. Określenie wielkości tego współczynnika polega na pomiarze, jaką objętość (w calach sześciennych) wypełnia jedna uncja (27,3 g) puchu. CUIN to skrót od cubic inches per ounce (cale sześcienne na uncję). Dla uproszczenia można powiedzieć, że im wyższa jest wartość CUIN kurtki, tym lepsza jest izolacja, przy założeniu, że wszystkie pozostałe właściwości są jednakowe. Jest jednak wiele dodatkowych czynników, które decydują o jakości kurtki, na przykład mieszanka puchu i pierza.

Mieszanka puchu i pierza w kurtce puchowej

Puch wiąże więcej powietrza niż pierze, dlatego zapewnia lepszą izolację. Oznacza to, że im wyższa jest procentowa zawartość puchu w kurtce, tym lepsze będzie miała ona właściwości izolacyjne w porównaniu z inną kurtką o tej samej wadze. Określenie 90/10 oznacza, że na każde 100 gramów wypełnienia w kurtce 90 gramów stanowi puch.

Dodatkowe szczegóły, które robią różnicę

Nie tylko wysoka jakość puchu i wysoki stosunek puchu do pierza sprawiają, że nasze kurtki są tak ciepłe i cieszą się tak dużym powodzeniem. Stosowane w naszych kurtkach kaptury są duże, obszerne i wyposażone w ściągacz, dzięki któremu gdy się go mocno ściągnie podczas bardzo zimnej aury, na wierzchu pozostają tylko oczy. Patka chroni przed dostaniem się przez zamek wszelkich podmuchów wiatru i jest wyposażona w zatrzaski, które zwiększają bezpieczeństwo i łatwo można je otworzyć w celu odprowadzenia wilgoci i ciepła. Na tyłach zwykłych kieszeni wprowadziliśmy również dodatkowe kieszenie pozwalające ogrzać dłonie, a na ramionach umieściliśmy dodatkowe wypełnienie, by zapewnić ciepło i zachować ich kształt nawet przy noszeniu plecaka lub ciężkich przedmiotów w kieszeniach.

Krótko mówiąc, jest wiele powodów, dla których ludzie z całego świata wybierają nasze kurtki puchowe. Ludzie ci mogą nie znać wszystkich terminów, które zdefiniowaliśmy powyżej, ale każda z osób noszących kurtkę puchową Fjällräven doświadcza efektów ich działania, gdy nadchodzi zimno. Jeżeli nie jesteś jeszcze szczęśliwym posiadaczem kurtki puchowej Fjällräven, kliknij łącze Typy naszych kurtek puchowych, aby zobaczyć ogólny przegląd kurtek, lub idź do sekcji Produkty i kliknij łącze Kurtki.