Wyszukaj produkt:

article

Hipotermia

Hipotermia występuje wtedy, gdy organizm nie jest w stanie utrzymać normalnej temperatury ciała. Objawy obejmują stopniową utratę  zdolności umysłowych i fizycznych. Dlatego jest to jedno z największych zagrożeń, gdy jesteś  w zimnym środowisku.

Osoby w stanie hipotermii muszą być traktowane z dużą ostrożnością i rozwagą. Hipotermia jest stanem, gdzie temperatura  w organizmie jest znacznie niższa niż normalnie. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że organizm reaguje drastycznie nawet na małe zmiany w podstawowej temperaturze  ciała, która w normalnych warunkach ma  około 36,6  do 37,0° C w stanie spoczynku. A już przy temperaturze 35 ° C twoje ciało zacznie niekontrolowanie drżeć. Zdolność koncentracji i racjonalnego myślenia zostanie naruszona. Nie oszacujesz swojej  zdolności  do koncentracji  kiedy jest Ci  zimno! Musisz ostrzec i uświadomić  swoich znajomych na temat objawów hipotermii.

Jeśli Twój stan wychłodzenia postępuje, dreszcze spowolnią Cię, aż w końcu się zatrzymasz.  Teraz jesteś w stanie apatii, gdzie nie można sobie pomóc. Twoja zdolność do jasnego myślenia jest utracona i nie jesteś w stanie odpowiedzieć na pytania z zewnątrz.Potrzebujesz  fachowej opieki  medycznej.
Poważna  hipotermia to stan gdzie  temperatura rdzenia spada poniżej 32 ° C. Osoba, straciła przytomność i bicie serca  jak i oddychanie może być trudne do wyczucia.

Kluczową rzeczą do jest to, aby zapamiętać, że odpowiedzialność  ponoszą wszystkie osoby biorące udział  w wyprawie. Należy zwracać uwagę na to, by wszyscy  jedli , plii i  zmieniali  ubranie regularnie. Ważne jest by ubranie zawsze było suche!