Wyszukaj produkt:

article

G-1000 to często najlepszy wybór

Wiele osób zakłada wodoodporną, „techniczną” kurtkę zewnętrzną, nie zastanawiając się nad jej działaniem. Ale wszyscy ci, którzy choć raz wybrali się na wędrówkę lub narty w zaklejonej taśmami, zalaminowanej odzieży, z pewnością doświadczyli, że jest ona często zbyt wodoszczelna. Membrana w wodoodpornej kurce typu shell nie jest w stanie odprowadzać wilgoci tak szybko, jak produkuje ją ciało podczas wysiłku fizycznego, więc woda zbiera się w odzieży od wewnątrz.

Dlatego też doświadczeni turyści od dziesięcioleci wybierają odzież wykonaną z tkaniny G-1000, która chroni przed wiatrem oraz przed lekkim deszczem. W razie zamoknięcia tkanina szybko schnie. Jednocześnie splot oddycha na tyle dobrze, że ciało się nie poci, tak jak ma to miejsce w przypadku tkanin wodoodpornych. W porównaniu z tkaninami membranowymi materiał jest również bardziej trwały. Dodatkowo wykazuje większą odporność na ostre krawędzie, a nawet iskry ognia.

Odzież wielosezonowa

Odzież G-1000 stanowi doskonały wybór na lato, z wyjątkiem naprawdę intensywnych opadów deszczu. Wtedy konieczne jest nałożenie na nią lekkiej odzieży przeciwdeszczowej. W zimie materiał G-1000 zapewnia świetną ochronę przed śniegiem i silnym wiatrem, a jego oddychalność sprawia, ze użytkownik nigdy nie odczuwa zimna z powodu nagromadzenia się wilgoci pod ubraniem. Materiał ten jest również lekki i łatwo się w nim poruszać.

Dowiedz się więcej o czterech rodzajach tkaniny G-1000.

Aby otrzymać swoją paczkę przed Świętami, zamów ją w czasie: 2015-12-17T15:00 Świateczny przedłużony termin zwrotów przed data 15 Stycznia 2016 dla zamówień złożonych pomiędzy 20. Listopada a 31. Grudnia 2015.