Wyszukaj produkt:

Trzy regiony, trzy kolekcje

W szwecji polowania nie zawsze były powszechnie dostępne. Przez wiele setek lat był to przywilej królewski, a członkom niższych klas społecznych nie było wolno brać w nich udziału. Regiony takie jak Öland były zarezerwowane wyłącznie dla monarchii, a miejscowa ludność mogła posiadać jedynie psy z trzema nogami, które nie były zbytnio przydatne na polowaniach. Po upowszechnieniu polowania w Szwecji zyskały swoją obecną formę. 

W regionie na północy od rzeki Dalälven najpopularniejsze (i związane z najwyższą liczbą regulacji) są polowania na łosie. 

Na północy w polowaniach może brać udział każdy – istnieje wiele lokalnych kół myśliwskich obejmujących rozległe tereny. Tutaj poluje się głównie na łosie i ptaki. Czasem organizowane są polowania z płochaczami, ale często polowania mają strukturę mieszaną, w której wykorzystuje się wolno biegające psy. Stare tradycje są dużo lepiej zachowane w południowej części kraju: na terenach prywatnych, często w tradycyjnych posiadłościach i rezydencjach, są organizowane duże polowania z psami. 

W tych regionach można spotkać jelenie szlachetne, wiele danieli, saren, ptaków i dzików. W centralnej Szwecji wykorzystuje się oba rodzaje polowań – przykładowo w regionie Svealand na ptaki, drobną i grubą zwierzynę łowną poluje się na wiele różnych sposobów.

Myśliwi uprawiający różne rodzaje polowań mają jednak jedną wspólną cechę – wszyscy potrzebują dobrej odzieży. Nasza dogłębna znajomość skandynawskiego życia na świeżym powietrzu pozwoliła nam stworzyć trzy kolekcje, które doskonale sprawdzają się podczas wszystkich rodzajów polowań.  Witamy w Lappland, Värmland i Sörmland.

Aby otrzymać swoją paczkę przed Świętami, zamów ją w czasie: 2015-12-17T15:00 Świateczny przedłużony termin zwrotów przed data 15 Stycznia 2016 dla zamówień złożonych pomiędzy 20. Listopada a 31. Grudnia 2015.