Wyszukaj produkt:

G-1000

Popularna tkanina Fjällräven, teraz również na polowania

G-1000 to popularna wśród myśliwych tkanina, nie tylko ze względu na swoją niezwykłą wytrzymałość oraz wiatro- i wodoodporność, ale również dzięki swoim doskonałym właściwościom odprowadzania wilgoci. Po zmoknięciu tkanina schnie szybko przy ogniu, w słońcu lub w samochodzie w drodze do kolejnej ambony. 

Historia tkaniny g-1000 rozpoczęła się w 1966 r., gdy firma Fjällräven wzięła udział w ekspedycji wspinaczkowej na Grenlandii. W wyniku tego przedsięwzięcia powstała pierwsza kurtka Greenland Jacket, wykonana z tkaniny, która szybko zyskała popularność wśród alpinistów, wędrowców i wspinaczy. Nie była ona tak wodoodporna jak inna odzież funkcjonalna, ale skutecznie chroniła w mniej korzystnych warunkach pogodowych. Dodatkowo była niezwykle wytrzymała, niemalże niezniszczalna, a z wiekiem wyglądała jeszcze bardziej atrakcyjnie. 

Przy odpowiedniej pielęgnacji odzież g-1000 będzie służyła przez pokolenia, co może potwierdzić nasze centrum szwalnicze w Örnsköldsvik, ponieważ wielu użytkowników wysyła tam swoje odziedziczone ubrania do kontroli. Sekret tkwi w woskowaniu materiału specjalnym woskiem Greenland Wax, w którego skład wchodzi wosk pszczeli i parafina. Odzież można woskować dowolnie często, ponieważ impregnacja jedynie ulepsza jej właściwości. Pamiętaj, aby dobrze zawoskować wyeksponowane miejsca, takie jak ramiona i kolana, ale plecy pozostaw niewoskowane, aby zapewnić lepszą wentylację. W cieplejszych miesiącach można w prosty sposób sprać wosk, zwiększając tym samym ogólne właściwości wentylacyjne swojej odzieży. G-1000 to prosta, wytrzymała i bardzo niezawodna tkanina. 

Dlatego została ona również wykorzystana w naszych kolekcjach myśliwskich. Specjalnie na polowania opracowaliśmy czesaną, cichą wersję o nazwie G-1000 Silent Eco. W połączeniu z elastyczną tkaniną i przemyślanymi detalami w kapturach, kieszeniach i rękawach, g-1000 jest wykorzystywana jako podstawowy materiał w kilku najbardziej interesujących nowościach na polowania w tym sezonie jesiennym.

Aby otrzymać swoją paczkę przed Świętami, zamów ją w czasie: 2015-12-17T15:00 Świateczny przedłużony termin zwrotów przed data 15 Stycznia 2016 dla zamówień złożonych pomiędzy 20. Listopada a 31. Grudnia 2015.