Wyszukaj produkt:

Wybór materiałów

Gdy w końcu znajdziesz się w lesie, nie chcesz myśleć o swoim ekwipunku i odzieży. Jeżeli to robisz, to najczęściej dlatego, że coś jest z nimi nie w porządku. 

Podczas tworzenia sprzętów łowieckich wykorzystujemy całą naszą wiedzę o radzeniu sobie w dzikich terenach i dodajemy aspekty ważne dla polowań. Myśliwi często poruszają się w specyficzny sposób, potrzebują ciszy i bezpieczeństwa, którego nie musimy uwzględniać w innych przypadkach. 

Aby uniknąć przesiadywania na ambonie w niewygodnych warunkach, przed wyprawą do lasu zalecamy podjęcie starannie przemyślanych decyzji. Firma Fjällräven od wielu lat pracuje na zasadach zrównoważonego rozwoju w każdej dziedzinie swojej działalności, włącznie z produkcją ekwipunku łowieckiego. Posiadamy surowe standardy produkcji, określające wykorzystywane materiały, transport oraz warunki pracy w naszych fabrykach. 

Słońce, wiatr i woda

Istnieje wiele różnych rodzajów technologii produkcji wodoodpornej odzieży, chroniącej przed deszczem i odprowadzającej zbędne ciepło. 

Firma Fjällräven wykorzystuje wyłącznie materiały z ekologicznej produkcji, więc warto pamiętać, że nasza odzież jest produkowana zgodnie z surowymi wymogami środowiskowymi, niezależnie od tego, czy jest wykonana z wełny, tkaniny g-1000 czy naszej własnej tkaniny membranowej Eco-Shell. 

G-1000

Użytkownicy od pokoleń kochają wyjątkową tkaninę Fjällräven G-1000. 

Jest to mieszanka bawełny i poliestru, dostępna w różnej gramaturze, wodoodporna, a ponadto umożliwia woskowanie odzieży lub jej fragmentów woskiem Greenland Wax.

Eco-shell

Eco-Shell to nasza własna tkanina membranowa, która jest w pełni wiatro- i wodoodporna i posiada właściwości oddychające. Składa się ona z trzech warstw, a środkowa jest wyposażona w hydrofilową membranę, która chroni przed wodą z zewnątrz, jednocześnie odprowadzając parę wodną z wnętrza odzieży. 

Powierzchnia tkaniny nie jest zaimpregnowana fluorocarbonami, ponieważ zdecydowaliśmy się na ekologiczny proces powlekania, który nie jest szkodliwy dla środowiska naturalnego.   

Wełna

Firma Fjällräven współpracuje ze szkockim producentem wełny, firmą Abraham Moon. Ten klasyczny materiał posiada najwyższą jakość pod względem zrównoważonej produkcji, trwałości i stylu. 

Wełna jest materiałem naturalnym, który doskonale sprawdza się po odpowiednim dobraniu jakości dla danego zakresu użytkowania. 

Skóra

Wszystkie nasze skórzane akcesoria i dodatki do odzieży pochodzą ze szwedzkiej produkcji tradycyjnymi metodami. Wykorzystujemy najwyższej jakości surowce, a cały proces produkcji odbywa się oczywiście etycznie i w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

Tak samo, jak w przypadku tkaniny g-1000, wygląd skóry staje się z czasem coraz bardziej atrakcyjny. 

Zgodnie z naszym podejściem do ochrony środowiska produkty powinny być w stanie służyć użytkownikom przez wiele pokoleń.

Hałas

Podczas polowań niezwykle istotne jest bezgłośne poruszanie się. Nie tylko dla aktywnych myśliwych odbywających piesze wędrówki, ale również dla tych polujących z ambony, do której muszą dotrzeć przez las. 

Bezgłośne wyczekiwanie przez godziny polega nie tylko na wyłączeniu telefonu i radia, ale również na pełnym zaufaniu do dzieży, która powinna być skonstruowana tak, aby wykonywanie zwykłych ruchów odbywało się bez szeleszczenia. 

W myśl tej zasady opracowaliśmy specjalną wersję naszej tkaniny g-1000 o nazwie G-1000 Silent. Ma ona czesaną powierzchnię, która ma właściwości tłumienia dźwięków i pozwala na bezgłośne poruszanie się w terenie.  

Ciepło

Niewiele rzeczy dokucza nam tak dotkliwie jak zimno. Oprócz niewygody wiąże się z nim również ryzyko uszczerbku na zdrowiu, jeżeli jesteś narażony na zimno przez zbyt długi okres czasu. 

Gdy jest jesteś zmarznięty lub głodny, Twoje zdolności oceny sytuacji i oddania strzału słabną. Jednakże nie powinno być Ci zbyt ciepło. 

Dlatego podzieliliśmy naszą odzież myśliwską pod względem rodzajów polowań na bardziej aktywne lub bardziej pasywne. Wszystkie elementy naszej odzieży są wszechstronne i nadają się zarówno na przesiadywanie w samotności w chłodnych warunkach, jak i nagły wysiłek fizyczny w wymagającym terenie.

Kamuflaż

W Szwecji większość myśliwych nosi odzież w kolorach ciemnej zieleni z detalami w pomarańczowym kolorze ostrzegawczym. 

Możliwość wizualnego wtopienia się w otoczenie, niezależnie od tego, czy jest ono zielone czy białe, jest podczas polowań niezwykle istotna. 

Większość odzieży jest utrzymana w klasycznym, jednolitym kolorze oliwkowym, ale opracowaliśmy również białą odzież myśliwską na zimę i odblaskową odzież w kolorze pomarańczowym wykonaną z tkaniny w realistyczne wzory. 

Bezpieczeństwo

Wszyscy myśliwi wiedzą, jak ważna jest bezpieczna obsługa broni palnej. Czasem jednak z punktu widzenia bezpieczeństwa niemalże bardziej istotne jest bezproblemowe korzystanie z odzieży. 

Nie powinieneś myśleć o swoich ubraniach, lecz czuć się w nich tak komfortowo, że cała Twoja uwaga będzie skierowana na wykonywane zadanie. Powinieneś nosić odpowiednie kolory, odpowiedni kamuflaż, odpowiedni pomarańczowy kolor we właściwych miejscach, a co najważniejsze odpowiedni rodzaj odzieży dla danego rodzaju polowania. Wtedy staniesz na wysokości wykonywanego zadania.

Aby otrzymać swoją paczkę przed Świętami, zamów ją w czasie: 2015-12-17T15:00 Świateczny przedłużony termin zwrotów przed data 15 Stycznia 2016 dla zamówień złożonych pomiędzy 20. Listopada a 31. Grudnia 2015.