Wyszukaj produkt:

Z deski kreślarskiej do lasu

Prace rozwojowe wymagają zarówno pomysłów, jak i odpowiedniej struktury, przy czym kreatywne zadania nie zawsze dają się opisać w sposób liniowy. Jednakże nieco generalizując, proces tworzenia można opisać w następujący sposób.

Identyfikacja potrzeb

Wszystko zaczyna się od zidentyfikowania potrzeby. Często pomysły przychodzą nam do głowy, gdy sami jesteśmy na świeżym powietrzu, zarówno podczas krótkich weekendowych wycieczek, jak i dłuższych wypraw. 

Czasem nowe idee czerpiemy z rozmów z klientami lub otrzymywanych listów. Wszystko to zbieramy w naszym szkicowniku.

Szkice i modele

Na podstawie tych notatek i projektów rozpoczynamy rysowanie. Dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu w zakresie ekwipunku sprawdzającego się na łonie przyrody, przyglądamy się tym aspektom nowego produktu, które są ważne dla zakresu przeznaczenia, wybieramy detale i rozwiązania spełniające wyznaczone przez nas kryteria. 

Często tworzymy proste modele próbne, takie jak konstrukcje łuków, aby określić objętość namiotu i wprowadzić mniejsze lub większe poprawki.

Prototypy i precyzyjne testy

Po lekkim dostosowaniu przez nasz zespół ds. rozwoju, nadchodzi czas produkcji kompletnych prototypów do testów i oceny różnych parametrów. 

Niezależne laboratoria badające tekstylia oceniają trwałość, wytrzymałość na zużycie, słup wody i wiele innych właściwości materiałowych. Najważniejszym ze wszystkich testów jest jednak sprawdzian ekwipunku w praktyce. 

Przez wiele miesięcy prototypy są testowane w terenie przez doświadczony zespół testowy pod przewodnictwem naszego eksperta ds. ekwipunku Johana Skullmana. Warunki na które są narażone podczas tych testów odpowiadają wielu latom zwykłego użytkowania

I jeszcze więcej testów

Zespół ds. wzornictwa również przeprowadza swoje własne testy. Prawie zawsze odkrywamy detale, które mogłyby zostać wykonane lepiej, elementy, które działają dobrze w określonych warunkach lub zakresach użytkowania, ale gorzej w innych. 

Często jest kilka wersji prototypów, ale po wprowadzeniu wymaganych poprawek i spełnieniu wszystkich wymogów otrzymujemy końcowy produkt gotowy na wyprawę w nieznane.