Wyszukaj produkt:

article

Cztery rodzaje tkaniny G-1000

Materiał G-1000 to nasza trwała i dopasowująca się tkanina. Nadaje się ona do użytku podczas najbardziej wymagających eskapad plenerowych,
zarówno w lecie, jak i w zimie.

Gęsty splot, składający się w 65% z poliestru i w 35% z bawełny, jest impregnowany woskiem Greenland. Ta mieszanka sprawia, że materiał G-1000 niezwykle trwały, oddychający, a także wiatro- i wodoodporny. Materiał G-1000 chroni również przed komarami (za wyjątkiem G-1000 Lite), a także przed promieniowaniem słonecznym UVA i UVB. Sprawdza się doskonale podczas przygód plenerowych w każdych warunkach.

Tkanina G-1000 jest dostępna w czterech wersjach, które mają wspólne zalety, ale każda z nich wyposażona została w dodatkowe funkcje specjalne.

Przedstawiamy również wersje Eco wykonane z poliestru z recyklingu i bawełny organicznej. Nasza bawełna organiczna pochodzi z certyfikowanej uprawy, a długość wykorzystywanych włókien zapewnia wysoką wytrzymałość tkaniny. Oznacza to, że nasze wersje Eco są tak samo trwałe i funkcjonalne jak ich tradycyjne odpowiedniki.

G-1000 Original – wytrzymały oryginał

65% poliester, 35% bawełna G-1000 Original stanowi podstawową tkaninę w produkcji wygodnej odzieży Fjällräven. Początkowo materiał był przeznaczony na namioty, ale okazał się zbyt ciężki do wykorzystania w modelach wagi lekkiej. Tkanina została przetestowana we wszelkiego rodzaju warunkach, w tym również arktycznych i subarktycznych oraz w przerwach na kawę na ostrych kamieniach na leśnych polanach.

Dostępna w wersji Eco: G-1000 Eco

G-1000 Silent – cicha i miękka

65% poliester, 35% bawełna G-1000 Silent to czesana wersja oryginalnej tkaniny – bardziej miękka i cicha. Czesane wykończenie lekko ją osłabia, ale dzięki temu ubrania nie szeleszczą, co doskonale sprawdza się w łowiectwie i leśnictwie. Nadaje się również do wykorzystywania w odzieży, która będzie noszona zarówno do pracy, jak i w terenie.

G-1000 Lite – lekkość i chłód

65% poliester, 35% bawełna G-1000 Lite waży mniej i jest bardziej przewiewna niż tkanina oryginalna, co sprawia, że nadaje się ona do noszenia latem lub w podróżach wymagających wytrzymałych ubrań. Tkanina ta jest wykonana techniką „rip-stop”, zapewniającą jej wysoką wytrzymałość mimo stosunkowo niskiej gramatury. Pamiętaj, że tkanina G-1000 Lite nie chroni przed komarami.

G-1000 HeavyDuty – jeszcze większa wytrzymałość

G-1000 HeavyDuty to wersja tkaniny o jeszcze wyższej wytrzymałości – jest praktycznie nie do zdarcia (w testach laboratoryjnych uzyskała niezwykle wysokie wyniki). Wykorzystujemy ją w produkcji plecaków i toreb oraz we wzmocnieniach odzieży wymagającej szczególnej trwałości.

Dostępna w wersji Eco: G-1000 HeavyDuty Eco