Wyszukaj produkt:

article

Co oznacza zimno?

W północnej części świata  sezon zimowy zaczyna się w listopadzie i trwa do kwietnia. Są to suche, smagane wiatrem warunki pogodowe, z dość stałymi  niskimi temperaturami od  -15 do -40 ° C. Istotne jest, aby posiadać wiedzę i umiejętności na temat swojego bezpieczeństwa i aby być w dobrej kondycji fizycznej.

Co to jest zimno i jak ono na Ciebie wpływa

Normalny nagi człowiek funkcjonuje, gdy temperatura pozostaje na poziomie  20-25 ° C. Tak więc, definicją zimna  mogą być wszelkie temperatury poniżej 20 ° C. Prawdziwym wrogiem jest jednak woda. Mokra skóra transportuje  energię z ciała z ogromną prędkością. Pocenie się, mokry śnieg i otwarte wody to wrogowie, których  trzeba unikać za wszelką cenę. Szczególnie w okresie zimowym.

Pocenie to normalna reakcja organizmu, gdy się przegrzewa. Proces parowania zużywa dużo energii, a energia jest pobierana z organizmu z nadmiaru ciepła. To jest dobre, gdy ćwiczysz lub jesteś w ciepłym miejscu, natomiast  mokre ubranie w zimnych warunkach może być niebezpieczne dla życia. Musisz zmienić tempo marszu i ubranie na suche, aby zapobiec nadmiernemu poceniu.

Upewnij się, że robisz krótke  przerwy i zmieniasz odzież w regularnych odstępach czasu, w okresie zimowym:

• Otwórz swój płaszcz na szyi.
• Zdejmij  rękawice.
• Zdejmij czapkę lub kapelusz na krótki czas.
• Poprzez otwarcie delikatnie suwaków, zrób niewielkie otwory wentylacyjne.

Podstawową zasadą, jest to by w zimnym klimacie mieć zawsze suche ubranie!